EPIZODA - 2

 

        Betty se posadí a Armando ji vyzve, aby začala o sobě vyprávět. Betty se rozhovoří o svých školách, práci v bance... Armando ji přeruší a konstatuje, že to všechno je i v jejím životopise. "Víte vůbec něco o světě módy?" zeptá se jí. "Ne, ale vím všechno o podniku." Betty začne chrlit vědomosti o Ecomodě a všechny tím úplně ohromí. Sype jako z rukávu vědomosti o firmě: fakta, čísla, statistiky... Ptají se jí, odkud to všechno ví. "Z různých ekonomických časopisů," odpoví Betty. Armando jí poví, ať počká na chodbě, že si potřebují promluvit a rozhodnout se. Betty poslechne. Když opustí kancelář, Armando poví Marcele: "Je škaredější než Gutieréz, ale jinak je přesně to co hledám Marcelo, bez jakékoli diskuze." Marcela však nesouhlasí s jeho názorem. Přesvědčuje ho, že přece nemůže najmout jako svou sekretářku takovou šeredu. Jeho sekretářka musí být přece něco jako vizitka podniku, nemůže být taková škaredá. Armando jí ale odpoví, že důležité je, aby byla pracovitá a šikovná. Marcela tedy prohlásí, že si dovolila pozvat i Patricii. Výjde ven a dovede ji dovnitř. Současně také zavolá i Betty. Obě ženy se postaví vedle sebe. Patricia - krásná a oslňující a Betty - škaredá a nepřitažlivá. Armando poví, že to už stačilo a pošle obě ženy na chodbu. Patricia mu ještě stihne povědět, že doufá, že si nemyslí, že ho do něčeho tlačí. On ji ubezpečí, že to ani náhodou, ale tón jeho hlasu svědčí o opaku. Potom i Patricia opustí kancelář. Armando vyskočí na Marcelu: "Musela jsi to ubohé děvče tak ztrapnit?" vyčítá jí, jak se zachovala k Beatriz. Ona se ohradí, že přece nikoho neztrapnila, jen mu chtěla ukázat, která z nich dvou je pro tuto práci vhodnější. Poví mu, že když nepříjme Patricii, bude to brát jako něco osobního a začne si myslet, že ji nechce zaměstnat proto, že plánuje i nadále pokračovat v sukničkářském způsobu života, jako doposud. Kdyby byla Patricia jeho sekretářkou, Marcela by se o tom dozvěděla, a nemohl by si tedy užívat. Potom i ona odejde z kanceláře. Omluví se Armandovu otci, že ho zatáhli do tohoto sporu.

        Armando nakonec vyřeší situaci kompromisem. Najme si dvě sekretářky. Beatriz i Patricii. Betty je nadšená, a doma poví rodičům o tom, že ji vzali. Oni si však myslí, že nastupuje na místo asistentky a ne sekretářky. Betty jim to nevyvrací, protože ví, že otci by se nelíbilo, že bude jen sekretářka.

        Na druhý den se dostaví do Ecomody. Patricia si právě vybaluje svoje věci a zabydluje se na svém pracovišti v centru všeho dění - na chodbě. Beatriz dostane svou kancelář v bývalém skladu, aby nebyla zbytečně nikomu na očích. Armando si zavolá do své pracovny obě sekretářky, aby je seznámil s náplní jejich práce. Patricia se rozvalí v křesle, jako by byla doma a poví Betty, aby jim donesla kávu. Armando však přikáže Betty, aby zůstala, protože takovou činnost její práce nezahrnuje. Potom zavolá do bufetu, aby jim donesli kávu. Patricia mu vysvětluje, že je nedůstojné, aby ředitel volal do bufetu. Armando souhlasí a rozhněvaně jí oznámí, že kávu bude od dnešního dne nosit ona. Patricia přímo pění zlostí. Armando poví Betty, že ona bude mít na starosti finance, banky a ekonomické záležitosti, a také jeho telefonáty. Jak pracovní, tak i soukromé. Svěří jí svůj diář. Patricia protestuje, že o jeho diář se postará ona, ale Armando nesouhlasí. Pověří ji jen stykem s veřejností. Patricia se cítí ponížená, protože všechno důležité svěřil Betty. Navrhne mu, že je hloupé, aby měl dvě sekretářky a proto by ona mohla být asistentkou. Armando ji uzemní a konstatuje, že když někdo bude asistentkou, tak to bude Betty. Betty se potom omluví, a odejde si zařizovat svou kancelář. Patricia se zase vypraví na večeři s Marcelou. Tam si jí stěžuje na Armandovo chování. Marcela je šokovaná, když jí Patricia poví, že Armando svěřil diář a osobní záležitosti Beatriz. Rozhodne se, že si získá Betty na svou stranu, aby měla přístup k informacím. Doufá, že Betty se nepřidá na stranu jejího snoubence.

        Právě v té chvíli se Betty rozhlíží po Armandově kanceláři a vezme do rukou jeho sako. "On je tak úžasný..." řekne zasněně...